Atrakcje i zabawy sylwestrowe - hit na sylwestrowe przyjęcia

lis 25, 2022 Home
Atrakcje i zabawy sylwestrowe - hit na sylwestrowe przyjęcia

Jak spędzić Sylwestra? Takie pytanie często zadajemy sobie już na początku grudnia. Nic w tym dziwnego - w końcu noc sylwestrowa jest jednym z najhuczniej obchodzonych wydarzeń w całym roku. I chociaż jedni wolą imprezy w dużym gronie (najlepiej z tańcami i wieloma atrakcjami), a inni wybierają kameralne domówki czy wieczór z rodziną - zawsze dobrze jest zadbać o rozrywki, które uczynią ten czas naprawdę wyjątkowym. W końcu Sylwester to czas pożegnania starego roku oraz wejścia w Nowy! A jak to mówią: “Nowy Rok jaki, cały rok taki”. Właśnie dlatego dobrze jest zacząć go z przytupem oraz radością.

A co jest w tym bardziej pomocnego niż fantastyczne atrakcje oraz gry, które głęboko zapadną w pamięci wszystkim zebranym osobom? Właśnie dlatego planowanie Sylwestra dobrze jest rozpocząć z wyprzedzeniem. W ten sposób będziesz mógł przygotować odpowiednie rozrywki, dzięki czemu goście będą doskonale bawić się na imprezie sylwestrowej. Jakie atrakcje sprawdzą się podczas Sylwestra? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Sprawdzone gry i zabawy na Sylwestra

Każda uroczystość ma swój własny niepowtarzalny charakter. Nie inaczej jest w przypadku Sylwestra. To z pewnością czas nostalgii i przemyśleń, ale przede wszystkim też radości i wspaniałej zabawy. Cechuje go imprezowy klimat, który podkreślają zwykle błyszczące dekoracje i stylizacje. Bez dwóch zdań w zależności od tego, jak zamierzasz świętować Sylwestra, lepsze będą inne atrakcje. Poniżej przedstawiliśmy kilka najbardziej sprawdzonych rozwiązań, które z powodzeniem wykorzystać możesz podczas planowania imprezy z rodziną czy znajomymi. 

Zabawy towarzyskie na Sylwestra

Nie dziwi szczególnie fakt, że zabawy towarzyskie znakomicie sprawdzają się na tego rodzaju wydarzeniach. To idealny pomysł na każdą imprezę, dlatego koniecznie przygotuj jakieś atrakcje także na wyprawiane przez siebie przyjęcie.

Bezbłędną zabawą na Sylwestra będą kalambury. To gra, która we wspaniały sposób angażuje wszystkich uczestników oraz zawsze zapewnia mnóstwo śmiechu. Pokazywanie czy rysowanie haseł na pewno rozrusza zebrane osoby i sprawi, że impreza będzie niezapomniana. Kalambury znakomicie nadają się do tego, aby zintegrować wszystkich uczestników. Najczęściej takie rozrywki wybiera się na domówki, jednak z powodzeniem możesz też zorganizować je na innych przyjęciach.

Inną grą towarzyską na Sylwestra będzie “Czółko” albo “Taboo”. To zabawy, które podobnie jak kalambury polegają na odgadywaniu haseł, jednak tutaj należy wykazać się umiejętnością przekazywania informacji słownie. Choć wszystko wydaje się proste, takie rozrywki potrafią sprawić niemało problemów - oraz śmiechu! Wszystkie zebrane osoby bez dwóch zdań będą się cudownie bawić. Takie gry można kupić gotowe w sklepie. Dobrym pomysłem będzie też skorzystanie z własnej kreatywności - wystarczy kartka i długopis, aby przygotować świetną rozrywkę. 

Często wybieraną zabawą na tego rodzaju imprezy będzie również “Prawda czy wyzwanie”. Do gry wykorzystać można popularną butelkę albo po prostu postawić na samodzielne wybieranie kolejnych osób. Chyba nie trzeba tłumaczyć nikomu zasad takiej atrakcji :) Po odpowiedzi lub wykonaniu zadania dana osoba wyznacza kolejnego gracza - w przeciwnym wypadku otrzymuje karę albo oddaje fanta. Taka rozrywka na pewno zaangażuje wszystkich uczestników imprezy! Do zorganizowania zabawy można przystąpić bez żadnych dodatkowych gadżetów - wystarczy kreatywność i odwaga! Jednak z pewnością grę ułatwią i uatrakcyjnią gotowe zestawy kart, na których znaleźć się mogą pytania i wyzwania, jakich byście nie wymyślili.

Podczas sylwestrowej imprezy z powodzeniem bawić się możecie też w “Jeszcze nigdy…”. To zabawa, która polega na tym, by jedna osoba wypowiedziała dowolne zdanie zaczynające się od słów “Jeszcze nigdy…” - i koniecznie zgodne z prawdą :) Następnie wszystkie osoby, które robiły daną rzecz - piją ustaloną wcześniej porcję alkoholu (np. łyk piwa, kieliszek wódki itp.). Jak to wygląda w praktyce? Jedna osoba mówi “Jeszcze nigdy nie jechałem kolejką górską” (o ile faktycznie tego nie robiła). Następnie wszystkie zebrane osoby, które kiedykolwiek jechały kolejką górską - piją. To naprawdę prosta gra, która w cudowny sposób rozrusza towarzystwo i na pewno nie jeden raz zaskoczy!

Wino musujące premium szczęśliwego nowego roku

Mini wino musujące na Sylwestra

Doskonałą rozrywką są najróżniejsze gry słowne. Po części należy do nich, np. wspomniane już “Czółko” albo “Taboo”. Takie zabawy mogą też przybierać inne formy. Czy każdy kojarzy zabawę z dzieciństwa, tzw. “Pomidor”? Trzeba było pamiętać o tym, aby zachować powagę i na wszystkie możliwe pytania odpowiadać “pomidor”. Nieco bardziej rozwiniętą wersją tej gry jest zabawa z zakazem mówienia “tak” oraz “nie”. Wprowadza bowiem element rywalizacji i świetnie urozmaica przyjęcia. Całość polega na tym, aby w określonym czasie (np. 1 minuty) odpowiedzieć na jak najwięcej pytań - bez używania słów “tak” oraz “nie”! Możecie nawet ustalić minimalną ilość słów, jaką trzeba użyć, aby uniknąć sytuacji, gdy ktoś na wszystkie pytania zacznie odpowiadać “oczywiście” albo “niezbyt”. 

Gry ruchowe na Sylwestra

Zabawy wymagające ruchu najlepiej sprawdzą się w większych pomieszczeniach - zwłaszcza, jeśli na imprezie obecnych jest wielu gości. Właśnie dlatego zdecydowaną większość z nich dobrze jest zorganizować podczas przyjęcia na sali. Wtedy bez żadnego problemu wszystkie zebrane osoby będą mogły swobodnie wziąć udział w zabawach.

Planujesz imprezę sylwestrową z tańcem? W takim razie zorganizuj kilka zabaw opartych na układach tanecznych! Wspólne odtańczenie tych samych ruchów pozwala bezbłędnie zintegrować grupę oraz zapewnia wiele śmiechu. W Internecie znaleźć można całe mnóstwo piosenek, do których są gotowe układy. Innym rozwiązaniem jest też zatrudnienie DJ-a, który poprowadzi animacje - choć to zdecydowanie dość kosztowne rozwiązanie. Nie ulega jednak żadnym wątpliwościom, że tego rodzaju atrakcja zapewni frajdę wszystkim obecnym osobom.

Inną świetną zabawą ruchową na Sylwestra jest Twister! Chyba każdy kojarzy dużych rozmiarów białą planszę z kolorowymi kółkami i ruletką. To zabawa dla kilku osób, którą bawić się mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Fenomenalnie więc sprawdzi się w czasie domówki sylwestrowej z rodziną albo przyjaciółmi. 

Kapitalną rozrywką na Sylwestra będą gorące krzesełka. To klasyczna zabawa podczas imprez tańczonych, która zapewni wiele radości. Można uatrakcyjnić ją poprzez zbieranie fantów - gdy muzyka stanie, zamiast od razu siadać, uczestnicy muszę przynieść przedmiot wybrany przez prowadzącego. Dopiero wtedy mogą zająć miejsca i zaliczyć rundę. Bez dwóch zdań takie rozwiązanie spowoduje, że zabawa będzie jeszcze bardziej wyjątkowa i niezapomniana. 

Kapitalną zabawą towarzyską i ruchową jest beer pong. Każdy z pewnością kojarzy tego rodzaju atrakcję z zagranicznych filmów. Gra polega na tym, aby podzielić się na dwie drużyny i przygotować kubeczki (najlepiej papierowe) z piwem. Potrzebna jest również piłeczka do ping ponga, którą drużyny próbują trafić do kubeczków przeciwników ustawionych po drugiej stronie stołu. Jeśli trafią - jeden z przeciwników wypija cały kubek, a następnie następuje zmiana. Jeśli nie - przeciwnicy od razu zabierają piłeczkę i celują w kubeczki drugiej drużyny. I tak aż do zwycięstwa (czyli opróżnienia kubeczków przeciwników) jednej z drużyn! 

Gry planszowe na domówkę

Na Sylwestra - zwłaszcza spędzanego w domu - możesz z powodzeniem przygotować również gry planszowe. Zwykle takie zabawy mają ograniczoną liczbę uczestników, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się zwłaszcza na kameralnych spotkaniach z rodziną lub przyjaciółmi. Jakie gry planszowe polecamy na Sylwestra? Bez dwóch zdań absolutną klasyką jest Chińczyk nazywany też “Człowieku, nie irytuj się”. Można uatrakcyjnić go i dodać alkohol, tworząc “Alko-chińczyka”, który na pewno bezbłędnie pasować będzie do klimatu Sylwestra. 

Wino musujące nowy rok z podpisem złote

Wino musujące na Sylwestra

Ostatnia noc w roku zazwyczaj trwa zaskakująco długo - wiele osób z przyjemnością bawi się do samego rana, aby w radosnym humorze powitać Nowy Rok. Idealnym pomysłem na taką imprezę będzie Monopoly lub Eurobiznes. To bardzo podobne gry (posiadające zresztą wiele bezbłędnych odmian), które zazwyczaj zajmują mnóstwo czasu. 

W Internecie dostępnych jest całe mnóstwo fantastycznych gier na imprezy. “Creudo”, “5 sekund”, “Wsiąść do pociągu” czy “Gierki małżeńskie” to zaledwie ułamek ze wszystkich dostępnych na rynku pomysłów. Wybierz te, które najbardziej Ci się podobają i pasują do charakteru wszystkich gości. W ten sposób na pewno będziecie się znakomicie bawić na imprezie.

Zdrapki z wróżbą - niezbędny dodatek na Sylwestra

Sylwester jest doskonałą okazją do zabawy, a także czasem podsumowań oraz postanowień noworocznych. Wspaniale sprzyja się wróżeniu! Choć takie rozwiązanie kojarzy się szczególnie z Andrzejkami, podczas imprezy sylwestrowej także możesz zagwarantować zebranym cudowną zabawę poprzez przepowiadanie przyszłości. Jak się za to zabrać?

Pomocny może być zestaw kart ze zdrapką! To prawdziwy hit na imprezę sylwestrową, który zapewni wszystkim bezbłędną rozrywkę. Bileciki wykonane są z grubego, czarnego papieru. Na ich powierzchni umieszczone zostały z kolei złote grafiki balonów, kieliszków do szampana oraz fajerwerek. To sprawia, że projekt znakomicie wpisuje się w nastrój Sylwestra. Na bilecikach znajduje się również złota zdrapka, pod której powierzchnią ukryte są wróżby dla gości. Taki pomysł mile zaskoczy każdą z zaproszonych osób. 

Zdrapki z wróżbą noworoczną

Zdrapki z wróżbą noworoczną

Pozwól gościom losować wróżby z misy albo ułóż je przy ich nakryciach, jeśli na imprezie przewidziane są miejsca siedzące przy stole. Każdy z wielką przyjemnością sprawdzi swoją wróżbę - ich odczytanie może być cudowną atrakcją podczas przyjęcia sylwestrowego.

Rozrywki na imprezę sylwestrową

Niektóre rozrywki trudno zaliczyć do gier czy zabaw, a i tak fenomenalnie potrafią rozruszać towarzystwo. Niewątpliwie za taką atrakcję należy uznać sesję zdjęciową! Fotografie wykonane podczas imprezy sylwestrowej będą cudowną pamiątką, która nawet po wielu latach przywoła cudowne wspomnienia. Możesz stworzyć specjalne miejsce do wykonywania takich zdjęć. Fotobudka przygotowana przy użyciu balonów, girland, kurtyn, plakatów oraz innych ozdób na pewno przyciągnie wszystkie zebrane osoby. Przydatnym dodatkiem są też rekwizyty do zdjęć. Zestaw akcesoriów uatrakcyjni efekt końcowy oraz zapewni gościom wspaniałą zabawę podczas sesji sylwestrowej. 

Rekwizyty do noworocznej sesji zdjęciowej

Rekwizyty do sesji zdjęciowej na Sylwestra

Do zdjęć (ale także samego celebrowania Nowego Roku) przydają się też zimne ognie. Odpalone o północy lub podczas wykonywania fotografii dadzą fantastyczny efekt i oczarują wszystkie zebrane osoby.

Zimne ognie na sylwestra

Zimne ognie na Sylwestra

Czapeczki, tatuaże czy imprezowe gwizdki to rewelacyjne dodatki, które też wykorzystać można do zrobienia niezapomnianej sesji zdjęciowej z bliskimi podczas Sylwestra. Wszystkie te elementy możesz z powodzeniem znaleźć w sklepie internetowym mojagwiazdka.pl

Czapeczki happy new year czarne Gwizdki na sylwestra białe gwiazdki złote

Akcesoria na Sylwestra

Jakie jeszcze rozrywki sprawdzą się na imprezie sylwestrowej? Bez wątpienia kapitalną zabawą będzie karaoke. Piosenki z dzieciństwa, najnowsze hity czy ponadczasowe utwory, które wszyscy znają na pewno ożywią przyjęcie i zagwarantują wszystkim bezbłędną zabawę. Możesz zawczasu przygotować utwory i teksty albo też postawić na piosenki dostępne online. W serwisach z muzyką bardzo często dostępne są nie tylko oryginalne utwory z napisami, ale też specjalnie stworzone wersje do karaoke!

Jeśli planujesz bawić się w domu ze swoją rodziną albo bliskimi przyjaciółmi (lub po prostu z drugą połówką bez wychodzenia z łóżka ;)), bardzo dobrymi rozwiązaniami będą maraton filmowy czy wspólna kolacja. 

Ponieważ Sylwester to wieczór jedyny taki w roku, świetnie byłoby celebrować go w wyjątkowy sposób. Zawsze jednak wybieraj takie rozwiązania, które najbardziej przypadną Ci do gustu. Dzięki temu nie tylko w piękny sposób pożegnasz stary rok, ale też w cudownym nastroju rozpoczniesz nowy!

Zostaw komentarz

* Imię (nick):
* e-mail: (nie zostanie opublikowany)
   Strona www: {adres strony zhttp://)
* Komentarz: